Publix Weekly Deals Matchups 10/6 – 10/12 (or 10/7 – 10/13 in some areas)
Coupon Resources:
BOGO DEALS
Hidden Valley Ranch Dressing $3.79
Buy two (2) and use two (2) $2/1 Farmhouse Originals Printable Coupon
Final Cost = 2 for FREE !!
Athenos Crumbled Feta Cheese $2.69
Buy two (2) and use one (1) BOGO Printable Coupon
Final Cost = 2 for FREE !!
Hunt’s Tomatoes (14.5 oz can) $1.39
Buy six (6) and use two (2) $0.45/3 coupon from 10/3 SS
Final Cost = $3.18 for 6 ($0.53 each !!)
Progresso Bread Crumbs $1.95
Buy two (2) and use two (2) $0.50/1 Printable Coupon
Final Cost = $0.95 for 2 ($0.47 each !!)
Planters Peanuts $2.99
Buy two (2) and use one (1) $1/2 coupon 9/26 SS
Final Cost = $1.99 for 2 ($0.99 each !!)
Ball Park Meat Franks (16 oz) $2.69
Buy two (2) and use two (2) $0.75/1 Printable Coupon
Final Cost = $1.19 for 2 ($0.59 each !!)
Nabisco Munch Packs (Multipack) $6.17
Buy two (2) and use two (2) $1.50/1 Printable Coupon
Final Cost = $3.17 for 2 ($1.58 each !!)
Ronzoni Pasta (excludes Jumbo Shells, Manicotti, Lasagna, and Fettuccine Florentine) $1.39
Buy two (2) and one (1) $1/2 Healthy Harvest Printable Coupon from HERE and HERE (if included)
Final Cost = $0.39 for 2 ($0.19 each !!)
Right Guard Sport Anti-Perspirant & Deodorant $2.79
Buy two (2) and use one (1) $1.50/2 coupon from 8/15 RP
Final Cost = $1.29 for 2 ($0.64 each !!)
Swanson Broth (32 oz carton) $2.59
Buy two (2) and use one (1) $0.50/2 coupon from 9/26 SS
Final Cost = $2.09 for 2 ($1.04 each !!)
OTHER DEALS
Campbell‘s Chunky Soup (can or bowl) $1.29
Buy one (1) and use one (1) $0.50/1 Printable Coupon
Final Cost = $0.79 each !!
Dannon Activia Yogurt (4 pack) $2
Buy one (1) and use one (1) $1/1 coupon from 9/12 SS or $0.75/1 Printable Coupon
Final Cost = as low as $1 each !!
Organic Valley Organic Milk (half gallon carton) $3.50
Buy two (2) and use one (1) $1/2 Printable Coupon
Final Cost = $6 for 2 ($3 each !!)
Nivea Lip Care $1.50
Buy one (1) and use one (1) $1/1 coupon from 10/3 RP or All You Magazine October Issue
Final Cost = $0.50 each !!
Boston Market Home Style Meals $2.50
Buy three (3) and use one (1) $1/3 Printable Coupon
Final Cost = $6.50 for 3 ($2.16 each !!)
Pillsbury Ready to Bake! Cookies $2
Buy two (2) and use one (1) $1/2 Printable Coupon or from 8/8 or 9/12 or 10/3 GM
Final Cost = $3 for 2 ($1.50 each !!)
Crest Toothpaste (8.2 oz tube) $1.66
Buy one (1) and use one (1) $0.50/1 coupon from 9/26 P&G
Final Cost = $1.16 !!
Enjoy all the discounts, freebies, and never miss a deal – Subscribe NOW
(Thanks my friend Michelle over at I heart Publix for most of these deals!)